Przenośniki ślimakowe
pionowe z koszem dopychającym

Modele żmijek pionowe z dopychaczem przeznaczone są do wertykalnego transportu zboża czy paszy prosto z przyczepy do silosów zbożowych, paszarni, magazynów czy na poddasze. Materiał można przemieszczać na znaczną wysokość, nawet 15 metrów w wersji standardowej. Jesteśmy też w stanie wykonać dłuższy model na zamówienie.

Jednocześnie wersja pionowa żmijki zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, więc idealnie nadaje się tam, gdzie nie ma za dużo wolnego miejsca na model ukośny. W tym przypadku maszyna zostaje zamocowana na stałe, dlatego nie ma możliwości zmiany jej położenia

Budowa żmijki pionowej
z dopychaczem

Materiałem budulcowym przenośnika ślimakowego pionowego jest mocna stal ocynkowana, która wykazuje optymalną odporność na korozję. Rura o średnicy fi 150 mm ma ścianę grubą na 1,5 mm. W przypadku rury fi 180 mm ściana ma 2 mm. W standardzie pojawia się zwój ślimaka walcowany o grubości 3 lub 4 mm.

Dla modelu fi 150 dopasowane zostało łożyskowanie poliamidowe na łączeniach co 2 mm. Z kolei w typie fi 150 te łączenia występują co 3 mm. Łożyskowanie jest od strony napędu na podwójnych łożyskach, które mają doskonałą osłonę przed pyłem i wodą. Natomiast na górze żmijki są łożyska stożkowe, również idealnie zabezpieczone przed przedostawaniem się wody czy pyłu.

Zamów przenośnik
pionowy z dopychaczem

Proponowane przez naszą firmę maszyny są ekonomiczną i komfortową w użytkowaniu alternatywą dla podnośników kubełkowych. Doskonale się sprawdzają w gospodarstwach rolnych. Za ich zaletę należy też uznać znaczące zwiększenie wydajności, a także ułatwiony dostęp do kosza zasypowego. Jako jedyny producent opracowaliśmy wygodną i szybka wymianę łożysk na dole oraz na górze bez konieczności demontażu maszyny. To spore ułatwienie pracy.

Nasza firma oferuje ponadto wyposażenie dodatkowe:

  • rozdzielacz dwudrożny, trójdrożny, czterodrożny i pięciodrożny,
  • obejmy mocujące,
  • osłony przeciwdeszczowe na zasyp.

Proponowane żmijki pionowe z dopychaczem nadają się do rozbudowy w całe systemy załadowczo-rozładowcze.

Zamów wybrany przenośnik ślimakowy – w razie wszelkich pytań doradzimy telefonicznie lub mailowo.

Przyjedziemy też na wykonanie pomiarów.