Przenośniki ślimakowe
pionowe zasypowe

Wersje zasypowe żmijek pionowych sprawdzają się tam, gdzie niewielka przestrzeń stanowi ograniczenie dla zastosowania modeli ukośnych. Przenośniki tego typu doskonale sobie radzą z przenoszeniem ziaren zbóż, nasion oraz paszą dla zwierząt w pozycji pionowej – prosto z przyczepy ciągnika lub innego pojazdu transportowego do silosów zbożowych, magazynów lub strychów.

Przenośnik pionowy zasypowy jest wygodny w użytkowaniu, a za jego największą zaletę uważa się fakt, że podczas pracy przeładunkowej w ogóle nie niszczy ziarna. Dzieje się tak, ponieważ zboże może swobodnie wpadać w zasyp.

Solidne wykonanie żmijki

Materiałem konstrukcyjnym naszej maszyny tego typu jest blacha ocynkowana. Blacha jest mocna, a przede wszystkim nie pokrywa się rdzą pod wpływem wilgoci. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż przenośniki pionowe zasypowe z reguły pracują na zewnątrz, a po załadunku bądź rozładunku nie ma możliwości, aby je schować w pomieszczeniach – są mocowane na stałe. Ocynkowanie skutecznie zatem chroni przed korozją.

W standardzie proponujemy 3 typy żmijek pionowych zasypowych, które różnią się średnicą:

  • przenośnik ślimakowy zasypowy o rurze fi 150 mm ma ścianki o grubości 1.5 mm,
  • przenośnik ślimakowy zasypowy z rurą fi 180 mm i ściankami o grubości 2 mm,
  • przenośnik ślimakowy zasypowy fi 220 mm, którego ścianki również mają grubość 2 mm.

Istnieje też opcja wykonania maszyny na zamówienie

Parametry
techniczne żmijek

Poszczególne modele ze standardowej oferty różnią się mocą silnika, a tym samym wydajnością. Wersja fi 150 jest wyposażona w silnik o mocy od 3 do 5,5 kW, co przekłada się na wydajność ok. 13 – 15 t/h. W przypadku maszyn fi 180 silnik od 4 do 7,5 kW daje wydajność na poziomie ok. 20 – 23 t/h. Natomiast modele fi 220 z silnikiem o mocy od 5,5 do 11 kW pozwalają uzyskać wydajność nawet 30 – 35 t/h.

Hermetyczne silniki mają napęd na przekładnię pasową, a znajdują się w dolnej części przenośnika. Wykorzystujemy łożyskowanie poliamidowe na łączeniach co 2 lub co 3 m. Podwójne łożyska dolne, jak i górne łożyska stożkowe dobrze są osłonięte przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (opady), a także przed zapyleniem. Naszą firmę wyróżnia przydatne rozwiązanie – nie trzeba demontować żmijki, aby wymienić zarówno dolne, jak i górne łożyska.

Maszyny w standardowych wersjach osiągają wysokość do 15 m. Element transportujący stanowi zwój ślimaka walcowany 3 lub 4 mm.

Polecamy nasze przenośniki pionowe zasypowe

Oferowane maszyny są bardzo stabilne i wydajne. Kosz zasypowy ma specjalną osłonę przeciwdeszczową. Obejmy mocujące do silosów również są w standardzie. Wykonujemy przydatne rozdzielacze na wybraną liczbę rozgałęzień – począwszy od najprostszego rozdzielacza dwudrożnego aż do rozdzielacza pięciodrożnego.

Nasze żmijki nadają się rozbudowy w całe systemy załadowczo-rozładowcze. Służymy pomocą w wyborze, doradzamy w kwestiach technicznych, jeździmy też do klientów na pomiar. Zapraszamy do współpracy.