Przenośniki ślimakowe
ukośne zasypowe

Przenośniki tego typu sprawdzają się idealnie w załadunku lub rozładunku silosów, magazynów zbożowych i paszarni. Ziarna, nasiona, pasze czy trociny są w nich transportowane poziomo bądź ukośnie. Maszyna pobiera dany materiał samodzielnie ze zbiorników, przyczep albo pryzmy.

Żmijki zasypowe charakteryzują się możliwością pracy pod różnymi kątami pochylenia, co w dużym stopniu ułatwia wykonanie przesypu materiału sypkiego. Regulacja kąta nie sprawia żadnych problemów. Mają też dobrą wydajność przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu na moc. Dzięki temu koszty eksploatacyjne okazują się niewielkie.

Standardowe modele żmijek
zasypowych w ofercie

Materiałem budulcowym przenośnika ślimakowego pionowego jest mocna stal ocynkowana, która wykazuje optymalną odporność na korozję. Rura o średnicy fi 150 mm ma ścianę grubą na 1,5 mm. W przypadku rury fi 180 mm ściana ma 2 mm. W standardzie pojawia się zwój ślimaka walcowany o grubości 3 lub 4 mm.

Dla modelu fi 150 dopasowane zostało łożyskowanie poliamidowe na łączeniach co 2 mm. Z kolei w typie fi 150 te łączenia występują co 3 mm. Łożyskowanie jest od strony napędu na podwójnych łożyskach, które mają doskonałą osłonę przed pyłem i wodą. Natomiast na górze żmijki są łożyska stożkowe, również idealnie zabezpieczone przed przedostawaniem się wody czy pyłu.

Żmijki ukośne zasypowe z naszej oferty mają charakter modułowy, więc ich długość można zwiększać za pomocą specjalnych segmentów przedłużających co 1, 2 lub 3 m. Poszczególne modele różnią się średnicą rury oraz wydajnością pracy.

Przenośnik ukośny zasypowy fi 150

Grubość ściany w tej wersji wynosi 1,5 mm, a długość rury w standardzie 4-12 m. Można zamówić model z blachy malowanej lub ocynkowanej. Wersja ta jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy od 3 do 4 kW, natomiast na specjalne zamówienie dostępny jest też silnik 5,5 kW. Wydajność Fi 150 wynosi ok. 20 t/h. Sercem maszyny to ślimak walcowany o grubości 3 mm. Uwagę zwraca niezwykle wytrzymałe łożyskowanie napędu, czyli piasta z łożyskami stożkowymi. Dołączony wózek jezdny z możliwością regulacji wysokości daje maszynie mobilność – duże koła gumowe 400 x 10 sprawiają, że żmijkę łatwo przemieścić w inne miejsce bez względu na rodzaj podłoża.

Przenośnik ukośny zasypowy fi 180

W standardowej wersji osiąga długość od 6 do 15 m, a grubość ściany wynosi 2 mm. Zastosowany ślimak walcowany ma grubość 4 mm. Wersję tę napędza silnik o mocy od 5.5 do 7,5 kW. Wydajność żmijek fi 180 dochodzi do 25-30 t/h. Poza wytrzymałym łożyskowaniem za pomocą piasta z łożyskami stożkowymi jest także opcja dołożenia łożyskowania poliamidowego na łączeniach przenośnika. Oczywiście również ta wersja jest mobilna dzięki wózkowi jezdnemu z regulacją wysokości. Wykorzystujemy tu głównie duże koła samochodowe z recyklingu, co jest rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Natomiast dostępna jest też możliwość zastosowania nowych kół i felg.

Przenośnik ukośny zasypowy fi 220

Ta wersja żmijki ma identyczną jak fi 180 długość rury, grubość ściany oraz ślimak walcowany. Również w tym modelu mobilność nadaje wózek jezdny z regulacją wysokości wyposażony w koła samochodowe z recyklingu lub nowe koła i felgi. Różnica jest w silniku, ponieważ w fi 220 stosujemy silnik o mocy od 5.5 do 11 kW. Większa jest także wydajność osiągająca aż 35-40 t/h. Łożyskowaniem napędu wersji fi 220 jest piasta z łożyskami stożkowymi, a w standardzie występuje łożyskowanie poliamidowe na łączeniach przenośnika.

Wybierz przenośnik
zasypowy ukośny
z naszej oferty!

Proponowane maszyny można dodatkowo wyposażyć w rynnę służącą do regulacji kierunku spadania ziarna, co jeszcze bardziej usprawnia pracę. Oferujemy ponadto klapę przeciwdeszczową na zasyp oraz wózek podwyższany, który jeszcze poprawia manewrowość przenośnika ślimakowego w tej wersji. Na życzenie możemy wykonać maszynę o specjalnych parametrach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, w której prezentujemy nasze maszyny oraz do kontaktu z nami.