Przenośniki ślimakowe
ukośne czerpalne

Przenośniki ślimakowe tego typu wykorzystuje się w transporcie materiałów sypkich – głównie ziaren zbóż, nasion i pasz dla zwierząt – pobieranych z samochodów ciężarowych, silosów, zbiorników, magazynów czy bezpośrednio z pryzmy za pomocą specjalnej czerpni. Żmijki mają zatem zastosowanie w gospodarstwach rolnych, paszarniach, tartakach i zakładach stolarskich, a także w firmach recyklingowych. W ten sposób można dokonać zarówno opróżnienia danego miejsca, jak i jego załadunku.

Przenośniki czerpalne pracują ukośnie albo w poziomie, więc potrzebują znacznie więcej wolnej przestrzeni niż przenośniki pionowe zasypowe lub przenośniki pionowe z dopychaczem. Wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacyjnymi, niewielkim zapotrzebowaniem na moc, a zarazem doskonałą wydajnością.

Kilka modeli żmijek
w standardowej ofercie

Żmijki ukośne zasypowe z naszej oferty mają charakter modułowy, więc ich długość można zwiększać za pomocą specjalnych segmentów przedłużających co 1, 2 lub 3 m. Poszczególne modele różnią się średnicą rury oraz wydajnością pracy.

Przenośniki czerpalne z rurą o średnicy fi 100 mm
oraz ścianie grubej na 1,5 mm

Ten model jest wykonany z blachy malowanej. Jego długość standardowa wynosi od 2 do 10 m. istnieje opcja przedłużenia co metr lub do 2 m. Walcowany zwój ślimaka ma 4 mm. Model napędza silnik o mocy od 1.5 do 2,2 kW z przekładnią pasową. Pozwala to uzyskać wydajność na poziomie ok. 8-8 t/h.

Przenośniki czerpalne z rurą fi 130 mm,
a ścianka jest na 1,5 mm

Również i tym przypadku wykorzystujemy blachę malowaną. Pozostałe parametry są identyczne jak w poprzednim modelu z wyjątkiem wydajności, która osiąga ok. 10–13 t/h.

Przenośniki czerpalne mające rurę o średnicy fi 150 mm,
kiedy ściana ma 1,5 mm

Ta wersja może być malowana lub ocynkowana. Podobnie jak w modelach fi 100 i fi 130 wykorzystujemy trzymilimetrowy zwój ślimaka walcowany. Jednak długość przenośnika może wynieść nawet 12 m. zdecydowanie silniejszy jest także silnik, którego moc wynosi od 2,2 do 4 kW, a na zamówienie specjalne także 5,5 kW. Dzięki temu wydajność wzrasta do ok. 16–20 t/h.

Ta wersja różni się od poprzedniej mocą silnika, ponieważ tutaj mamy do czynienia z wartościami od 5,5 do 11 kW. Przekłada się to oczywiście na większą wydajność, która dochodzi do ok. 35 – 40 t/h. Pozostałe parametry niczym się nie różnią od tych z modelu fi 180 mm.

We wszystkich opcjach silnik znajduje się u góry. Warto dodać, że zakup wersji malowanej okazuje się nieco tańszy, ale jednak warstwa ocynku daje lepszą ochronę przed niekorzystnym wpływem wilgoci na maszynę. Dzięki temu nie trzeba się obawiać pojawienia rdzy.

Ważne akcesoria dodatkowe

Każdy model żmijki można wzbogacić o dodatkowe akcesoria. Przydaje się na pewno klamra mocująca. Stawiamy także na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Właśnie dlatego proponujemy wózek jezdny, dzięki któremu maszyny stają się mobilne – można je przemieścić w inne miejsce. W razie potrzeb warto ponadto skorzystać z możliwości zakupu kosza zasypowego.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą przenośników ślimakowych oraz do kontaktu.