Pytania

Oto podstawowe pytania zadawane nam przez klientów

Poniżej kilka najczęściej pojawiających się pytań. W przypadku innych wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Jaki rodzaj napędu stosujecie?

W naszych przenośnikach ślimakowych standardowo stosujemy napęd elektryczny. Silniki elektryczne mogą mieć jednak różną moc – dobieramy je pod kątem pożądanej wydajności żmijki. Natomiast na zamówienie indywidualne możemy wyposażyć maszynę w napęd hydrauliczny.

Nasze przenośniki ślimakowe są zasilane silnikiem elektrycznym, z którego napęd jest przenoszony na żmijkę z pomocą przekładni pasowej. W przypadku przenośników pionowych z dopychaczem fi 150 napęd dopychacza to motoreduktor od 1.5 do 2.2 kW, model o średnicy fi 180 ma motoreduktor od 2,2 do 4 kW.

Jaka moc silnika w maszynie?

W ofercie mamy silniki o różnej mocy, w zależności od średnicy żmijki i jej rodzaju. Modele przenośników ślimakowych czerpalnych Fi 100 i Fi 130 są wyposażone w silniki o mocy od 1.5 do 2,2 kW. Dla Fi 150 mamy silniki od 2,2 do 4 kW (a na specjalne zamówienie 5,5 kW). Wersje żmijek Fi 180 to silniki od 5,5 do 9 kW. Natomiast dla Fi 220 dodajemy silniki od 5,5 do 11 kW.

Jaki rodzaj materiału i o jakiej grubości stosujecie w żmijce?

W naszych przenośnikach ślimakowych stosujemy mocną blachę w wersji malowanej bądź pokrytej ocynkiem ogniowym. Ta druga wersja jest szczególnie odporna na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Rura osłonowa ma grubość 1,5 lub 2 mm.

Z kolei ślimak wykonany ze wstęg o grubości 3 mm lub 4 mm w zależności od rodzaju i modelu.

Jaką wydajność mają maszyny?

Przenośniki ślimakowe czerpalne mają wydajność od 6 do 40 t/h w zależności od modelu. Przenośniki ślimakowe ukośne zasypowe w standardowej ofercie to wydajność od 20 do 40 t/h. Żmijki pionowe z dopychaczem to wydajność 17-30 t/h. Natomiast dla przenośniki ślimakowych pionowych zasypowych wydajność wynosi od 13 do 35 t/h w zależności od wybranego modelu.

Jak wygląda kwestia transportu?

Kwestie związane z transportem żmijek ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Natomiast w ogóle nie musisz się martwić o dowóz przenośnika ślimakowego, ponieważ my się tym zajmiemy. Posiadamy własny transport, więc zamówione maszyny są odpowiednio zabezpieczone przed przemieszczaniem się i przewożone na specjalnych platformach bezpośrednio na konkretny adres.

Czy przenośniki ślimakowe z oferty są kompatybilne z silosami zbożowymi?

Tak, produkowane przez naszą firmę przenośniki ślimakowe są w pełni kompatybilne z silosami zbożowymi. Można je zatem wykorzystać do wygodnego załadunku i rozładunku silosów. Nadają się do mocowania w rękawach, a modele pionowe umieszcza się bezpośrednio przy ścianie silosu, magazynu bądź innych obiektów gospodarskich. Wersje pionowe sprawdzą się również jako część ciągu technologicznego.

Czy służycie swoim doradztwem przy doborze odpowiedniej maszyny?

Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam doradzać wszystkim klientom podczas doboru optymalnego modelu dla konkretnego rodzaju prac. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz liczyć na nasze porady.

Czy jeździcie do klienta na pomiary?

Tak, możemy się umówić indywidualnie na wykonanie pomiarów, aby nie było żadnych wątpliwości, jaki model żmijki sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia wszystkich szczegółów.